Ekonomi

Son dakika: Borsa İstanbul devreyi kesti

Son dakika gelişmesi… Değiş tokuş İstanbul’da BIST 100 endeksi yüzde 5 azalarak 4 bin 754 puan oldu. Kayıpların yüzde 5’i görmesinin ardından BİST 100 endeksine devre kesici uygulandı.

Gözler Fed’in kararında

Analistler, küresel piyasalarda gözün ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bugün açıklanacak para politikası kararlarına çevrildiğini ve bankanın bir sonraki toplantının ardından faiz artırımlarını yumuşatabileceğine dair beklentilerin güçlenmesini destekledi. risk iştahında ise Borsa İstanbul negatif ayrışma ifade etti.

Fed’in bugünkü toplantısında politika faizini 25 baz puan artırmasının beklendiğini hatırlatan analistler, karar metni ve Fed Lideri Jerome Powell’ın açıklamalarındaki yönlendirmelerin piyasaların yönü üzerinde belirleyici olmasının beklendiğini söylediler.

Öğleden sonra ABD imalat sanayi Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) ve ADP özel bölüm istihdam raporunun takip edileceğini belirten analistler, teknik olarak BIST 100 endeksinde 5 bin 100 puanın direnç, 4 bin 800’ün dayanak noktası olduğuna dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu